- Komerční sdělení-zpravy
DomůRady a NávodyNevíte kam se vybrat nejbližší víkend?

Nevíte kam se vybrat nejbližší víkend?

-

Nedaleká destinace nabízí plnohodnotnou dovolenou pro malé i velké.

Stačí překročit hranici mezi Slovenskem a Rakouskem a ocitnete se v regionu, který patří v Rakousku k jedněm z nejpřátelštějších ke svým dětským návštěvníkům.

Pokud máte malé ratolesti a chcete jim dopřát léto plné zážitků, zvažte návštěvu u sousedů.

Čtěte také:

Vybudujte si vyvýšený záhon

Burgenland je typický malebnými vesnicemi, panensky působící rozmanitou přírodou a pro Slováky známým Neziderským jezerem.

Burgenland se táhne po hranici se Slovenskem a Maďarskem a tvoří ho tři menší regiony – Neziderské jezero, Střední a Jižní Burgenland.

Od Bratislavy je to jen na skok, ale přesto se zde budete cítit jako v jiném světě.

Za vodou
Do regionu vína, vody, sportu a slunce se můžete vydat na poctivou delší dovolenou, ale také na prodloužený víkend.

Každý si zde najde svůj objekt zájmu. V létě jsou oblíbeným cílem místa, která nabízejí příležitost ke koupání.

Spolehlivé je Neziderské jezero, největší stepní jezero ve střední Evropě. Poznáte ho podle vysoké trávy, která se táhne celým jeho obvodem.

Neziderské jezero má délku 36 km, šířku 12 km a hloubku 1,5 metru, která potěší i neplavce. V zimě je jedinečným přírodním kluzištěm.

Voda je mírně slaná a v létě její teplota vystoupí až na 30 °C. Nad jezerem pofukuje mírný vítr, což v kombinaci s horkým počasím vytváří dokonalé podmínky pro vodní sporty.

Pokud chcete zažít během víkendu něco výjimečného, ​​jednoduše se vydejte na jezero a „projeďte“ se po jezeře na šlapadle.

Kromě toho, že si zasportujete, nachytáte také bronz. Místní i turisty zde uvidíte surfovat, plachtit, jezdit na kajaku či jen tak se vozit na šlapadlech.

Jednu z nejkrásnějších pláží v okolí jezera má koupaliště v městečku Podersdorf am See.

Oázy zdraví
Rakušané vědí, jak si dopřát odpočinek. Kromě aktivního relaxu můžete navštívit také lázně.

Přírodní koupaliště jsou sice zajímavým zpestřením běžného dne, o něco speciálnější nabídka však čeká v lázních Burgenlandu.

Využívají léčivé prostředky z panonské přírody, jako jsou rašelina, křída, víno, termální a minerální voda.

Vybrat se můžete například do rodinných termálních lázní jako Allegria Resort Stegersbach nebo St. Martins Therme & Lodge.

Krásnou architekturu mají rodinné lázně Reiters Familientherme Stegerbach, speciálně uzpůsobené pro rodiny s malými dětmi, které si zde mohou užít jízdu na ponících, golf pro nejmenší nebo tenis.

Cykloraj pro každého
Burgenland se dá „zažít“ i vesele na tradičním či elektrickém kole. Na sportuchtivé návštěvníky čeká 2500 kilometrů cyklostezek od jednoduchých výletů pro celou rodinu po náročné vytrvalostní tratě pro profesionály.

Pouze v regionu kolem Neziderského jezera si zábavu z jízdy na kole můžete užít na téměř 40 cyklostezkách, mezi nimiž je i slavná B10 kolem Neziderského jezera.

V pohoří Rosalia vás trasa Rosaliaradweg povede přes rozlehlé lány jahod. Ve zvlněném středním Burgenlandu přejedete přes idylickou krajinu na šlapací drezině vhodné pro rodiny.

Jižní Burgenland se svou nově vytvořenou trasou Paradies Route dlouhou 260 kilometrů je eldorádem pro e-biyckle. Příjemný pobyt kromě prostředí zajistí i mírné klima a krátká zima.

S aplikací Erlebnistouren si můžete výlet na kole naplánovat stejně jednoduše jako turistiku nebo jízdu na koni.

Pro optimální plánování zážitků během cesty, ať už jde o památky, zážitky z přírody, rodinné a wellness nabídky nebo vychytávky z kuchyně a sklepa, je k dispozici nová aplikace „Ausflugsziele Burgenland“.

Obě aplikace si můžete stáhnout zdarma na burgenland.info, kde naleznete také kompletní informace o regionu.

Vše pro děti
Návštěvníky doprovází regionem místní maskot a průvodce „Ottokar Storch“. Čáp Ottokar má rodinám s dětmi ukázat to nejlepší, co se v Burgenlandu skrývá, ale tentokrát to za něj uděláme my.

Nejoblíbenější destinací rodin je Familypark Neusiedler See, největší zábavní park v Rakousku, který nabízí na ploše 140 000 m² více než 80 atrakcí – od rodinné housenkové dráhy až po důl na drahé kameny.

Kromě čápa dětem zpestří dovolenou hradní myš Forfel, se kterou můžete každé léto zažít „život jako kdysi“ na hradě Forchtenstein.

Ve westernovém městečku Lucky Town ve vesničce Grosspetersdorf čeká návštěvníky jízda na poníkovi, střelba z luku a táborák.

Opičí dráhy „Sonnenland Seilgarten Lutzmannsburg“ i „Hochseilgarten Stegerspark“ garantují zážitky vysoko nad zemí.

Něco pro dospělé
Burgenland je sice znám svou přívětivostí k rodinám, jako skvělá destinace poslouží i jednotlivcům nebo párům, které hledají romantiku.

Gastronomickou stránku regionu ocení jistě i rodiče. Burgenland je totiž známý svou vybíranou nabídkou dobrého vína.

Pokud je vaší vášní dobré víno a zároveň kvalitní odpočinek, zavítejte na některý z vinařských dvorů. Na každém kroku najdete starobylé objekty s tradičním vybavením nebo vinařské statky s moderní architekturou.

Zapíjet jím můžete pověstné krvavničky a jaterničky, chléb s mastí, pečené maso či brettljause.

Navštivte místní vinné cesty, toulejte se romantickými uličkami vinných sklepů, udělejte si piknik ve vinohradu, putujte po vinařských naučných stezkách a ochutnejte výbornou kávu v tematickém parku „Kaffeethemenpark“ nebo navštivte třináct burgenlandských zážitků.

Další články autora

Osvědčený návod k přežití léta

Letní vedra jsou zatěžkávací zkouškou i pro zdravé, nemluvě o seniorech a lidech trpících závažnými onemocněními. Pokud budete dodržovat následující doporučení, můžete výrazně snížit zdravotní rizika,...

Třináct jednoduchých tipů, jak se vyspat iv horkém počasí

Horka dávají našemu tělu zabrat a někdy znemožňují i ​​pořádný spánek. Nabízíme návod, jak s nimi zabojovat. Vlny extrémních veder člověku nejen ztěžují možnost ochladit se...

Pětkrát Tunisko – provedeme vás jeho nejpřitažlivějšími místy

Tunisko je země plná rozmanitosti. Tunisko je země, která nabízí turistům letoviska, pláže, typické mediny, hory bizarních tvarů, pohádkové oázy, solná jezera, množství památek, unikátní architekturu....

Pět zákoutí Slovenska na prodloužený víkend

Východ Slovenska nabízí i takové cestovatelské lahůdky. Průlom DunajceTvoří hranici mezi Slovenskem a Polskem a turisté jej považují za nejatraktivnější místo v regionu. Splavit ho na...

Nejnovější články

- Reklama -PR článek