- Komerční sdělení-zpravy
DomůMagazínV Bratislavě vzniká nová škola burlesky, ženy naučí svůdnosti

V Bratislavě vzniká nová škola burlesky, ženy naučí svůdnosti

-

Zakladatelka Catrice Cat chce vytvořit komunitu sebevědomých lidí.

Burleska jako umění odhalování a svádění, které balancuje mezi erotikou a humorem, si své obecenstvo v posledních letech našlo iv Bratislavě. Scéna je však oproti jiným evropským městům stále poměrně skromná, a tak se ji nově snaží obohatit nová škola burlesky s názvem Hall of Tease.

Za svůj cíl si určila organizovat kurzy a workshopy, na kterých chce slavit ženskost, budovat sebevědomí a šířit krásu. Stojí za ní burlesque performerka a lektorka Kateřina Čunderlíková, která je známá pod přezdívkou Catrice Cat.

Čtěte také:

Zumba je v Íránu protináboženská, zakázali ji

Její umění svádění, elegance a smyslnosti mohli slovenští diváci ještě donedávna obdivovat zejména v rámci Bratislava Burlesque Academy, nyní se však Catrice rozhodla věnovat burlesce na vlastní pěst.

Z stydlivek dělá odvážné divy
\“V pozici lektorky burlesque hodin jsem se opravdu našla, protože mě velmi těší vidět změnu na absolventkách kurzů, které přicházejí jako nesmělé a stydlivé ženky a postupně se z nich stávají sebevědomé a odvážné divy,\“ uvedla burlesque tanečnice.

A jelikož burleska pro ni není jen o tanci či nahotě, rozhodla se otevřít vlastní kurzy.

„Jde o vývoj osobnosti, akceptování sebe sama ao to, aby se každá žena cítila dobře ve své kůži. V Bratislava Burlesque Academy jsem neměla tolik prostoru, a proto jsem se rozhodla založit svou školu, převzít zodpovědnost a budovat něco vlastního podle své vize,“ vysvětlila důvody svého odchodu z první akademie burlesky v Bratislavě.

„Jsou rozděleny na různé úrovně, takže vítány jsou všechny dámy bez rozdílu věku či konfekční velikosti. I úplné začátečníčky bez předchozích tanečních zkušeností,“ říká Catrice Cat.

„V začátečnickém kurzu se budeme věnovat ladné chůzi, držení těla a práci s různými kousky kostýmů as rekvizitami. Pracovat budeme například s punčochami, podprsenkou, boa a podobně. Naučíme se všechny tipy a triky, které by měly mít dámy ve své sbírce ženských zbraní a různé svůdné choreografie, kterými mohou ohromit ať už své soukromé publikum v ložnici nebo pokračovat do dalšího kurzu a směřovat k pódiím,“ láká lektorka.

Nikdo nepůjde do naha
Burlesque podle Catrice Cat nezná komplexy o je zejména o pocitu, že žena ví, že je krásná. I toto by chtěla účastnicím svých kurzů ukázat a naučit je.

„Chtěla bych se více věnovat tématu ženskosti a vytvořit komunitu sebevědomých a pozitivních lidí, ukázat jim, že nahota a ženská sexualita nejsou tabu,“ přiblížila Catrice Cat.

Jejím cílem je také otevřít více kurzů i mimo Bratislavu a zaměřit se na jednotlivce i začínající burlesque umělce, kterým chce pomoci dostat se na profesionální úroveň. To znamená i vytvořit společný program a postupně jej přinést na pódia. Jeho tvorbu zatím bude zastřešovat sama, přestože některé vybrané hodiny odučí také lektoři jiných tanečních stylů.

Na kurzu podle zakladatelky nové školy nebude nouze o kouzelnou atmosféru a svůdné oblečení jako negližé, průsvitné košilky, výraznou rtěnku či vysoké podpatky.

„To, co dělá vystoupení zajímavé a napínavé, je právě elegance, smyslnost, ženskost a fakt, že tanečnice se nikdy nesvlečou úplně do naha,“ uklidňuje případné zájemkyně, které by měly obavy z toho, že se na kurzech odhalí víc, než by si přáli.

Catrice Cat přiznává, že je ráda, že se burlesque scéna u nás rozšiřuje a svoji bývalou domovskou akademii nepovažuje za konkurenci. „Konkurence je jen omezení, které mají lidé, když mají strach z nedostatku. Bratislava Burlesque Academy má podobné cíle jako já ao tom to je pomáhat a šířit lásku,“ míní tanečnice, která v současnosti více vystupuje právě v zahraničí.

Další články autora

V Česku vymysleli pivo pro ženy, sklidilo kritiku i od zahraničních médií

Nápoj určený speciálně pro dámy má mramorově bílý a narůžovělý obal. Podle Britek je sexistický. Ženy chtěly povzbudit k pití piva a vytvořit pro ně symbol...

Proč virtuální realita nepatří do rukou pouze mužům

Některé ženské uživatelky okusily v rámci online hry i sexuální obtěžování. Skutečná realita už nestačí. Moderní technologie přinesly v loňském roce něco nevídaného, ​​neslýchaného a donedávna...

Kam vyhodit nepoužitou kosmetiku?

Poradíme, co se starou rtěnkou, řasenkou nebo šamponem, pokud vám záleží na životním prostředí. Každý vyprodukuje průměrně 330 kilogramů komunálního odpadu za rok, přičemž ani ne...

Jarní tipy pro zeleninovou zahrádku

Výsevy do pařeniště, na záhony a do květinníků byste si měli předem naplánovat. Ušetříte peníze za nákup a dosáhnete takové úrody, kterou budete schopni zužitkovat...

Nejnovější články

- Reklama -PR článek