- Komerční sdělení-zpravy
DomůPro ŽenyToto jsou základní pravidla péče o pokožku

Toto jsou základní pravidla péče o pokožku

-

Podzim je vděčným obdobím k nastartování rituálů, které vám dokážou pomoci v udržování zdraví a krásy.

Nemůžeme se vymlouvat na to, že je venku horko a tak můžeme začít běhat a cvičit. Neplatí ani výmluva, že je příliš chladno.

I svou pleť potěšíte, pokud jí dopřejete pozornost po tomto náročném létě a dáte jí veškerou péči, po které už týdny a možná i měsíce touží.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

Čištění
Prvním a základním předpokladem krásné a zdravé pleti je čištění. Včas a správným způsobem. Pokud si lehnete do postele s make-upem a očistíte si tvář až ráno, nemůžete čekat, že to pleti neuškodí.

Make-up na jedné straně vůbec není špatný. Přes den na tváři působí jako filtr, přes který neprocházejí nečistoty nebo se na něm zachytávají a při čištění se odstraňují.

Pleti poskytněte potřebnou očistu ideální ráno i večer. Ale i tady platí, s čištěním to nepřehánět, více než dvakrát denně si obličej mýt nemusíte.

Používáte-li mýdlo a vodu, vybírejte si přírodní produkty, které pokožku nevysušují. Používáte-li speciální čistící přípravky, vsaďte rovněž na přírodní složky.

Hydratace
Když se řekne péče o pleť, téměř každý si je vědom potřeby hydratace pleti. Tělo potřebuje vodu zevnitř i zvenčí.

Po létě nastává změna v charakteru přípravků, které využíváte. Zatímco v létě jste si mohli dovolit používat lehčí krémy se základem, který tvoří voda, nyní začněte využívat hustší, olejovitější krémy s rychlou vstřebatelností.

Pozornost si zaslouží i ruce. Mějte ve své skříňce v koupelně po ruce kvalitní krém a výživný nehtový olej a občas si zajde na ošetření i ke specialistce.

Pokud na to nemyslíte přes den, tělo i ruce si nakrémujte po sprchování předtím, než si lehnete do postele. Pokožku rukou i celého těla je dobře jednou za čas ošetřit peelingem a odstranit z ní suchou a nadbytečnou starou kůži.

Potom může snáze absorbovat vitamíny, minerály a cenné oleje. Výborné jsou mikrosparné zábaly s kvalitním krémem zabalené do termoobalu, sáčku nebo rukavice.

Vhodným a velmi příjemným je i horký parafínový zábal, který dodá pokožce rukou i nohou zdravou barvu, vitamíny, minerály, prokrví a zregeneruje.

Příznaky poškozené pokožky
pleť je na první pohled mdlá a unavená, pociťujete napětí a na dotek je vysušená, vrásky jsou zvýrazněny, k velkým přibylo najednou spousta malých vrásek na celé pleti, objevují se nebo se zvýraznily pigmentové skvrny.

Výživa
Podzim a zima jsou období, kdy je obsah kosmetické taštičky hutnější. Pleť vyžaduje husté krémy, intenzivní regeneraci a zábaly.

Vhodné jsou produkty s bambuckým a kakaovým máslem, vitamíny A a E, aloe verou, koenzymem Q10 a výtažky z bylin. V případě alergií a ekzémů také s obsahem koloidního stříbra.

Zaměřte se na jemné šetrné přípravky, které plať drasticky nevysušují. V případě výživy je však třeba mluvit io tom, co přijímá tělo nejen přes pokožku, ale také prostřednictvím potravy.

Prvotřídní krém vám nepomůže, pokud budete organizmus zásobovat jídly s vysokým obsahem tuků a cukrů.

Vaše pokožka a celé tělo ocení, pokud do jídelníčku zařadíte pět dávek zeleniny a ovoce denně, doplníte je mléčnými výrobky, celozrnným pečivem, obilovinami nebo luštěninami, občas i rybami, libovým masem, ořechy a olivovým olejem.

Intenzivní regenerační krémy aplikujte na tělo na noc, právě tehdy probíhají regenerační procesy nejintenzivněji.

Pokud patříte k zastáncům přírodní kosmetiky, můžete na pleť před spaním nanést pár kapek pleťového oleje. Oleje se vždy nanášejí na vlhkou pokožku, ideální je navlhčit ji pleťovou vodou.

Další články autora

Instagram jako hrozba: Toto může způsobit mladým lidem

Mentální zdraví mládeže je v internetové době naštěrbené kvůli sociální síti. Sociální sítě jsou součástí našeho života, někdy se však stává, že jednotlivé příspěvky a „feedy“...

Volno v práci pro menstruující ženy?

Téma menstruace je v Indii stále velkým tabu, některé společnosti se to snaží změnit. Indická mediální společnost Culture Machine, která se zabývá natáčením virálních videí na...

Chcete mít dítě, ale nemáte s kým? I na tento problém již existuje aplikace

Budoucí matky a otcové se seznamují pouze pro účely plození dětí. Někdy to přichází pomalu a potichu. Člověk ani neví kdy a najednou se přehoupne do...

Vařte jako profesionál. Poradí žena, která neuměla pokrájet ani zeleninu

Nalaďte se na všechny své smysly, změní se i váš přístup k vaření. Nikdy nepřemýšlela nad tím, že by se profesionálně věnovala vaření a její vztah...

Nejnovější články

- Reklama -PR článek