- Komerční sdělení-zpravy
DomůPro ŽenyCo je multimaskování a proč udělá dobře vaší tváři?

Co je multimaskování a proč udělá dobře vaší tváři?

-

Trápí vás mastná pokožka, citlivá T zóna a zároveň suché části v oblasti líc? Je pro vás obtížné vybrat si kosmetiku na míru, protože většina z výrobků se zaměřuje pouze na jeden problém vaší pleti?

Řešením může být horký trend, který mají v oblibě zejména ženy v Koreji a spočívá v péči o pokožku kombinováním více druhů pleťových masek. I proto má název multimasking, tedy multimaskování.

Nikdo nemá pokožku se stejnými vlastnostmi v celé její oblasti, podstatou tedy je namíchat si koktejl masek a aplikovat je na místa odděleně. Uděláte to však všechno najednou a každá část vaší pleti dostane přesně to, co potřebuje.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

Poznejte svůj obličej
Několik kosmetických značek již začalo vyrábět řady přípravků určených k multimaskování. Výhodou je, že je může využívat opravdu každý, protože si dokáže vytvořit svoji vlastní unikátní kombinaci šitou na míru.

Podstatou je pouze poznat, která část obličeje má jaké vlastnosti, tedy která je spíše sušší a která mastnější. Sušší jsou obvykle oblasti líc, pod očima a v horní části čela, mastnější je T zóna – brada, nos a oblast mezi obočím.

Experti na pleť doporučují používat multimaskování před cestováním (stres či změna prostředí na ni totiž výrazně ovlivňují) a alespoň jednou týdně. Hydratační gely a masky radí skladovat v chladničce, aby vás při aplikaci příjemně osvěžily a zchladily.

Co aplikovat a kam?
Na čelo, nos a bradu použijte masku na čištění pórů. Ideální jsou produkty z aktivního uhlí či jílu, které zbaví nečistot a odstraní černé tečky. S jejich množstvím to ovšem nepřehánějte, mohou pokožku až příliš vysušovat.

Oblast líc a okrajových částí obličeje obvykle potřebují větší dávku hydratace. Najděte si masku, která obsahuje například vitamín C, kolagen, peptidy a má takzvané anti-ageing vlastnosti, ale která ji v první řadě hydratuje.

Pokud jsou pro vás typické výrazné kruhy pod očima, ale obáváte se toho, že v této oblasti je pokožka příliš jemná, vyhledejte produkty určené přesně na ni. Vhodné mohou být například masky v podobě náplastí, které odstraní otoky a tvář rozjasní.

Další články autora

Instagram jako hrozba: Toto může způsobit mladým lidem

Mentální zdraví mládeže je v internetové době naštěrbené kvůli sociální síti. Sociální sítě jsou součástí našeho života, někdy se však stává, že jednotlivé příspěvky a „feedy“...

Volno v práci pro menstruující ženy?

Téma menstruace je v Indii stále velkým tabu, některé společnosti se to snaží změnit. Indická mediální společnost Culture Machine, která se zabývá natáčením virálních videí na...

Chcete mít dítě, ale nemáte s kým? I na tento problém již existuje aplikace

Budoucí matky a otcové se seznamují pouze pro účely plození dětí. Někdy to přichází pomalu a potichu. Člověk ani neví kdy a najednou se přehoupne do...

Vařte jako profesionál. Poradí žena, která neuměla pokrájet ani zeleninu

Nalaďte se na všechny své smysly, změní se i váš přístup k vaření. Nikdy nepřemýšlela nad tím, že by se profesionálně věnovala vaření a její vztah...

Nejnovější články

- Reklama -PR článek